Rybičky alebo cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami.

Autor: Jan Novak | 5.3.2016 o 15:06 | Karma článku: 4,45 | Prečítané:  450x

Tento príbeh sa skutočne stal keď som bol dieťa.  Podobnosť so súčasnosťou je však čisto náhodná. Ďalší príbeh z vodnými slimákmi v akváriu radšej ani nebudem popisovať. 

Keď som mal asi 10 rokov, mal som doma akvárium s rybičkami. Každé ráno som sa zobudil a utekal ich nakŕmiť, aby ma niekto nepredbehol. Pozoroval som ich ako sa kŕmia, mal som ich veľmi rád. Postupom času som si nasporil peniaze a kúpil som im vodné rastlinky a domček.  Vždy som pozoroval , keď nejaká  gupka porodila mladé, koľko ich je a ako pekne rastú.

Tak som sa rozhodol že si kúpim nove rybky, aby som ešte viac rozšíril svoje akvárium. Boli to skláry (Skalár amazonský). Večer som prišiel k akváriu a hovorím: „milé rybky zajtra vám prinesiem nových kamarátov skalárov“. A rybky na to: „ale skaláry sú zle ryby nenos ich tu“.(samozrejme to bolo moje svedomie a nie ryby čo hovorili)

Tak si hovorím, ale čo vy viete o živote rýb v akváriu. Ja som veľký akvarista. Mám dokonca jednu knihu o akvaristike. Prelistoval som si ju a pozrel všetky obrázky. Sú to iba plané reči pochybovačov, skaláry sú určite dobré ryby.  Uisťujem Vás, že sa Vám nič nestane, verte mi.  Nové ryby budú a basta.

Ďalší deň večer som ich kúpil a dal do akvária. S ďalšieho rána si toho veľa nepamätám. Viem, že som pribehol k akváriu nakŕmiť rybičky, ako každý deň. To čo som videl sa ťažko popisuje začal som plakať a rodičia ma asi odniesli preč. Všetky rybičky boli mŕtve, mali odžraté plutvy. Boli mŕtve na hladine, niektoré bez plutiev  sa z posledných síl potácali na dne. Všetky malé novonarodené rybičky požraté.

Rodičia rybky pochovali (poslali ich do mora). A na mne bolo čo spravím s dvoma vrahmi v akváriu. Prebehol rýchly vojenský poľný súd a viete ako také súdy končia...

Odvtedy viem, že človek zaslepený  svojou dokonalosťou a presvedčením o svojej pravde, často odtrhnutej od reality. Dokáže napáchať obrovské škody, ktoré vyústia do smrti obrovského počtu nevinných životov (v mojom prípade rybičiek ).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?