Warcraft verzus Európska únia

Autor: Jan Novak | 7.7.2016 o 16:05 | Karma článku: 2,79 | Prečítané:  338x

Film nechtiac vykresľuje dianie v Európe za posledné dva roky. Z hľadiska politickej korektnosti, ktorá tu vládne musím napísať, že podobnosť filmu a skutočnosti je čisto náhodná.

Ide o stret dvoch svetov. Svet ľudí žije v mieri a chráni ich modrá mágia. Naproti tomu svet orkov je zničený vojnou. Nedá sa v ňom žiť a  kvôli tomu orkovia podniknú inváziu do sveta ľudí. Zaútočia nie preto že ich ľudia napadli ale preto že svojím spôsobom života svoj svet zničili a chcú teraz ďalší na ktorý nemajú žiaden nárok.

 Hlavnú úlohu hraje zelená mágia.  Odkedy vstúpila do sveta orkov, ich svet začal umierať a nakoniec ho celý zničila. Hrdina na strane orkov správne rozpoznal, že ak chcú prežiť musia sa tejto zelenej mágie vzdať.  Ničí nielen svet v ktorom žijú, ale aj samotných orkov. Bohužiaľ je v tomto osvietenom názore osamotený. Zvyšok hordy ho považuje za zradcu. A on aj s celým svojím kmeňom zomrie. Horda sa zelenej mágie nevzdá aj keď vie, že je zlá.

Veľmi významná postava je ochranca ríše ľudí Medivh. Má chrániť ríšu ľudí pred všetkým nebezpečenstvom.  No on sa snaží sabotovať vyšetrovanie invázie, keď spáli všetky dôkazy zhromaždené jeho „podriadeným“. Používa vplyv na zakrytie invázie. Je dôležité, aby invázia prebehla nepozorovane. Nikto nesmie napadnúť  „výsadok“ orkov.  Orkovia musia získať dosť ľudských zdrojov, aby mohla prebehnúť invázia hlavnej armády. Keď invázia nastane bude to koniec sveta ľudí.  

Medivh asi zo zvedavosti experimentoval so zelenou mágiou orkov no precenil svoje schopnosti a zelená mágia ho ovládla a on zradil.

Je to klasické klišé, ale tvorcom ho odpustím.  Stalo sa to veľakrát v skutočnom živote. Ten čo má najväčšiu moc a mal by brániť celu krajinu, väčšinou obranu sabotuje alebo je dokonca sám pôvodcom všetkého zla.

Čo sa týka filmu 3D spracovanie je jedno z najlepších čo som kedy videl ak nie najlepšie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan nedal Kiskovi na výber. Oznámil mu, kedy končí

Minister školstva za SNS chce skončiť vo funkcii až k 31. augustu. Premiér Fico naťahovanie času nekomentoval.

KOMENTÁRE

Macron chystá veľký trik

Koniec východoeurópskych zamestnancov je Macronov cukrík voličom.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?